Żaden rolnik, który angażuje swoje siły i serce w obfite plony, nie chce przecież, by owoce jego pracy traciły na jakości. Naturalne procesy biochemiczne, które zachodzą podczas składowania produktów żywnościowych, można spowolnić, stosując specjalistyczne wentylatory rolnicze.
Bezpieczeństwo płodów rolnych
Zbliża się niezwykle aktywny czas dla wszystkich tych, którzy opierają swój zarobek o produkcję rolną. Aby oferować konkurencyjne produkty rolno-spożywcze, warto zadbać nie tylko o samą hodowlę, ale i o warunki składowania. Ma to znaczenie nie tylko dla przyszłego zarobku. Jakość produktów żywnościowych ma wpływ na zdrowie spożywających je osób. Świeże, pełne smaku i witamin owoce lub warzywa to towar pożądany przez odbiorców końcowych. Dbałość o klimat i warunki magazynowania powinny być priorytetem producentów, sadowników i gospodarzy, którzy nawet na mniejszą skalę dostarczają składników lokalnym targowiskom. Wentylatory do przechowalni to ergonomiczny sposób na zachowanie świeżości produktów spożywczych. Pobierają niewiele energii, wykonując niezwykle ważną pracę magazynową.
Wentylatory rolnicze dla gospodarstw i nie tylko
Funkcjonalność wentylatorów rolniczych pomaga regulować środowisko przechowywania produktów rolno-spożywczych. Rotacja powietrza pomaga usuwać z niego wilgoć, kurz i pył oraz chorobotwórcze drobnoustroje: bakterie, wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, które przyspieszają rozkład związków organicznych. Wentylatory osiowe kanałowe nie wymagają budowania skomplikowanych instalacji odprowadzania powietrza. Mogą być stosowane do cyrkulacji powietrza w prostych, naziemnych pomieszczeniach jak magazyny i pomieszczenia gospodarcze. Wentylatory do przechowalni posiadają prostą i wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu zapewniają niezawodną pracę przez lata.
Wentylatory typu WORP - do jakich produktów?
Profesjonalne wentylatory przemysłowe nadają się doskonale do pomieszczeń, gdzie przechowywane są świeże warzywa i owoce sadownicze: jabłka, gruszki, ziemniaki, marchew, cebula, buraki, a także drewno - nie tylko w celach przemysłowych. Praca w warunkach wilgotności i wysokiego zapylenia wymaga od urządzenia wysokiej jakości, wydajności oraz ergonomii. Do obiektów rolniczych, można stosować również nakładki ochronne czy żaluzje na wentylatory, które uniemożliwiają przedostawanie się szkodnikom, w postaci owadów do wnętrza pomieszczenia.