Remont zaplanowany nieodpowiednio może stać się prawdziwym koszmarem. Jeśli remontujemy mieszkanie w stanie deweloperskim, zmartwień jest nieco mniej niż gdy decydujemy się na remont wnętrza, w którym mieszkamy. Od czego zacząć? Jak przejść do kolejnych etapów remontu? Na czym się skupić? Sprawdź, jak zrobić remont i nie zwariować.
Najważniejsze - dobry projekt
Zanim zaczniesz burzyć ściany i wszystko niszczyć, zastanów się najpierw, czy na pewno tego potrzebujesz. Z pomocą przychodzi bowiem dobry architekt wnętrz, który dzięki swojemu doświadczeniu, pomoże Ci wykonać właściwy projekt i ustalić, jak powinno wyglądać mieszkanie po remoncie. Projekt to jedna z podstawowych rzeczy, która powinna zostać wykonana już na samym początku prac. Lepiej bowiem rozplanować wszystko odpowiednio wcześniej niż później zastanawiać się nad przeniesieniem konkretnych elementów, co może okazać się już niemożliwe. Warto mieć świadomość tego, że poprawki mogą okazać się o wiele bardziej kosztowne niż projekt mieszkania Warto więc zainwestować i zdecydować się na doświadczonego architekta jeszcze zanim zatrudnimy ekipę remontową.
Sprawdzona ekipa
Kolejnym ważnym elementem każdego remontu jest właściwa, dobra i doświadczona ekipa remontowo-budowlana. Na ten temat krążą opowieści, które dosłownie mrożą krew w żyłach. Na szczęście minęły już czasy, gdy remontować mógł każdy. Wraz ze wzrostem konkurencji, rośnie również kultura na budowie. Ekipy starają się, by prace były wykonane z największą starannością. Warto jednak sprawdzić kompetencje i umiejętności ekipy przed jej zatrudnieniem. Możesz dopytać o poprzednich klientów i zasięgnąć wiedzy na ten temat właśnie u nich. Jeśli nie chcesz mieć żadnych wątpliwości, może będzie okazja, aby obejrzeć wcześniejsze prace ekipy. Podczas remontu warto przyjrzeć się ekipie - sprawdź, jak zostały zabezpieczone już gotowe elementy mieszkania oraz czy nad wszystkimi pracami czuwa doświadczony kierownik budowy, który nadzoruje wszystkie prace.
Harmonogram prac
Niezwykle ważnym aspektem jest również wykonanie harmonogramu prac każdej z ekip, jeśli na budowie pracuje więcej niż jeden zespół. W harmonogramie powinno się uwzględnić kolejność prac każdego ze specjalistów w taki sposób, by nie przeszkadzali sobie oni nawzajem w budowie oraz żeby w miejscu pracy panował porządek. Zakłada się, że stolarz powinien zacząć pracę po zakończeniu prac przez murarza, hydraulika czy tynkarza.
Skuteczny remont to taki, który kończy się wyczekiwanym efektem. Nie zawsze jest to możliwe, jednak warto postarać się, by wszystko poszło zgodnie z planem. Remont możesz również wykonać samodzielnie, bez zatrudniania specjalnej ekipy. Jest to oczywiście możliwe przy urzyciu specjalnych narzędzi i akcesoriów, takich jak np.: frezarka górnowrzecionowa Graphite. Wszelkie niezbędne profesjonalne sprzęty znajdziesz na stronie internetowej https://drillo.pl/.