Jeśli chcesz zoptymalizować koszty budowy domu, postaw na płyty fundamentowe, jakie można z powodzeniem wykorzystać wszędzie tam, gdzie teren jest niekorzystny.
Czym jest płyta fundamentowa?
Wiele osób, które budują dom, są świadome tego, jak trudną decyzją jest wybór odpowiedniego sposobu fundamentowania. Solidne fundamenty, na których stanie dom, to klucz do sukcesu i zadowolenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płyty fundamentowe - praktycznie na całym świecie są one chętnie wybierane, także i w Polsce. Dla nas mogą one stanowić pewną nowość, jednak po raz pierwszy były wykorzystane już w latach siedemdziesiątych w Szwecji. Po dziś dzień cała Skandynawia stawia właśnie na to rozwiązanie, a za nią w klasyfikacji jest Kanada oraz Japonia.
Jest to alternatywa dla klasycznych rozwiązań. To rodzaj fundamentów, który najczęściej wykonany jest z żelbetonu i przekazuje równomiernie obciążenie spowodowane ciężarem budynku na cały grunt, na którym jest on usytuowany. Odpowiednio wykonana płyta fundamentowa to gwarancja ekonomiczności, stabilności konstrukcji i swobody zastosowania w nawet najtrudniejszych warunkach.
Koszt płyty fundamentowej
Jako że płyta fundamentowa stanowi niejako nowość dla polskiego budownictwa, spora część osób waha się nad wyborem właśnie tego sposobu fundamentowania w obawie przed niechcianymi, wysokimi kosztami. Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy jest to rzeczywiście opłacalne rozwiązanie. Koszt płyty zależy od wielu czynników, więc nie ma możliwości podania cennika - cena wymaga precyzyjnej kalkulacji. Ostateczna kwota poniesiona na płytę najczęściej jest nieco wyższa od powszechnie stosowanych ław fundamentowych przez potrzebę zastososowania większej ilości materiałów budowlanych. Jednakże decyzja o wyborze płyt fundamentowych jest opłacalna - zarówno jeśli chodzi o czas, jakość i potencjalne wydatki.
Na koszt płyty fundamentowej ma wpływ również wykonawca. Warto zaufać renomowanym firmom, które oferują najwyższej jakości pomoc i wyjaśniają wszystko w precyzyjny sposób, np. Termico.
Czas realizacji płyty
Płyta fundamentowa jest bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, którym bardzo zależy na czasie. Jeśli także dla Ciebie odgrywa on kluczową rolę, to warto zastanowić się nad tym innowacyjnym sposobem. Oczekiwanie na płytę nie powinno przekraczać więcej niż tygodnia. To bardzo pozytywny i korzystny wynik, który znacząco pokonuje konkurencyjne rozwiązania. Sam proces schnięcia płyty jest niezwykle krótki, bo trwa kilka dni. Pokazuje to, że płyta fundamentowa jest oszczędna pod względem czasu oraz wydatków.